NEWSLETTER - PRACA NA E-MAIL
ZMIEŃ USTAWIENIA / WYPISZ SIĘ

BUDOWLANIEC BIELSKO-BIAŁA - NAJNOWSZE OFERTY PRACY

Firma
Stanowisko /
Forma zatrudnienia
Miejsce pracy /
Data dodania
Wylewkarz Posadzkarz
zawód: budowlaniec rodzaj: praca stała
Witam oferuje prace przy wylewkach maszynowych mixokretem zlecenia w bielsku i okolicach pracujemy cały rok stawka do uzgodnienia (podstawa+metry) wynagrodzenia ...
Bielsko-Biała
2017-08-16
Murarz, Dekarz, Tynkarz- praca w Szwecji
zawód: budowlaniec rodzaj: praca stała profil firmy
Dla Naszego Klienta - firmy z branży budowlanej zatrudnimy wykwalifikowanych murarzy, monterów ścian żelbetonowych prefabrykowanych, stropów żelbetonowych, zbrojarzy i cieśli ...
Bielsko-Biała
2017-08-16
Pomocnik Budowlany
zawód: budowlaniec rodzaj: umowa zlecenia
Aktualnie poszukujemy pomocników wylewkarzy oraz tynkarzy. Praca polega na pracach pomocniczych przy wykonywaniu wylewek lub tynków maszynowych.
Bielsko-Biała
2017-08-14
Tynkarz maszynowy
zawód: budowlaniec rodzaj: praca stała
Praca na wyżej wymienionym stanowisku polega na wykonywaniu tynków maszynowych wewnętrznych gipsowych oraz cementowo-wapiennych.
Bielsko-Biała
2017-08-14
POWIADOM MNIE O PODOBNYCH OFERTACH

Budowlaniec w Bielsku-Białej – jak wygląda lokalny rynek pracy i wynagrodzenia pracowników?

Osoby pracujące w sektorze budowlanym nie mogą narzekać na niską liczbę ofert – na terenie województwa śląskiego prowadzonych jest wiele inwestycji, a na fachowców czeka dobrze płatna praca. Bielsko-Biała nie odstaje od tych standardów – lokalne firmy poszukują osób zarówno do budowy dróg, jak i prac wykończeniowo-remontowych w domach prywatnych, firmach czy instytucjach publicznych. Jakie wymagania musi spełnić pracownik budowlany i ile może zarobić?

Jakie umiejętności musi posiadać budowlaniec?

Bielsko-Biała przez wiele osób utożsamiana jest z miastem typowo przemysłowym, jednak od kilku lat rozwija się tutaj również sektor budownictwa. W mieście cyklicznie odbywają się Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz „Twój Dom”, które przyciągają setki wystawców i tysiące osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu m.in. termomodernizacji czy badania efektywności energetycznej budynków mieszkalnych. Czym musi cechować się dobry budowlaniec, żeby nie mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia w Bielsku-Białej? Niezwykle ważne są warunki fizyczne. Pracownik budowlany powinien charakteryzować się siłą, dobrą kondycją i wydolnością organizmu, zdrowiem, w tym nienagannym wzrokiem. Nie można zapominać o umiejętnościach – budowlaniec musi znać techniki kładzenia tynków, glazury, terakoty, malowania, szpachlowania czy stawiania ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych. Wielu pracodawców poszukuje osób z uprawnieniami SEP, a także prawem jazdy kategorii B. Niezwykle istotne jest też doświadczenie zawodowe.

Gdzie budowlaniec może znaleźć zatrudnienie?

Na terenie Bielska-Białej pracowników budowlanych szukała m.in. firma Śliwa Bud, która zapewniała miejsca pracy dla tynkarza maszynowego oraz wylewkarza-posadzkarza. Od kandydatów wymagała przede wszystkim doświadczenia w wykonywaniu tynków maszynowych wewnętrznych, sumienności i dokładności w spełnianiu obowiązków, a także odpowiedzialności. Jest oczywiście wiele innych firm, w których pracę może znaleźć budowlaniec. Bielsko-Biała jest miastem, w którym sporo się inwestuje, wznoszone są nowe budynki, osoby prywatne potrzebują wykwalifikowanych specjalistów do budowy domu lub prac remontowo-wykończeniowych.

Jakie wynagrodzenie otrzymuje budowlaniec – Bielsko-Biała i okolice

Zarobki pracowników budowlanych od lat utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. Wpływa na to przede wszystkim charakter pracy – wiąże się ona często z dużym ryzykiem i wieloma niebezpieczeństwami. Mediana wynagrodzeń na tym stanowisku wynosi ok. 3000 PLN brutto, jednak specjaliści z doświadczeniem oraz cenionymi na rynku umiejętnościami mogą zarobić nawet dwa razy tyle. Bardzo często pracuje się na akord. Przeglądając ogłoszenia o pracę, można zauważyć, że niektóre firmy płacą 8-10 PLN netto za metr kwadratowy położonych tynków wewnętrznych. Zwykle dwuosobowa ekipa może dziennie wykonać 50-60 m2, co daje bardzo satysfakcjonujące wynagrodzenie.

Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2007-2017